Disc 2 Framed Wall Art
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£82
Out of stock
Disc 2 Framed Wall Art: The Disc 2 Framed Wall Art creates a striking look in your room by displaying our abstract framed wall art that makes a wonderful focal point in your bedroom, dining room, hallway or living space. The black MDF frame ensures durability while helping to bring focus to the eye-catching print. Protecting the conspicuous design, an acrylic sheet allows you to clearly see the image while safeguarding it from external damage and fading. A mixture of orange, blue and brown, the disc design will establish a stunning focal point in your room. Complementing most decors, the abstract framed wall art is a fantastic way to finish of your room.
Specification
| Product Name | Disc 2 Framed Wall Art |
|---|---|
| Barcode | 5018705760360 |
| Materials | Glass |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H39 x W84 x D10cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 4.20 |
| Colour | Multi-coloured <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H80 x W35 x D6cm |
| Range | Frame |
| Retail Dimensions | H84 x W39 x D10cm |
| Retail Weight (kg) | 4.20 |
| Product Weight (kg) | 3.80 |
Features
| Feature 1 | Conspicuous design. |
|---|---|
| Feature 2 | Decorative feature. |
| Feature 3 | Durable. |
| Feature 4 | Striking feature on your wall. |
| Feature 5 | Suitable for bedroom, hallway or living area. |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.