Dusk Horizon Framed Canvas
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£100
5 in stock
Dusk Horizon Framed Canvas: Bring the serenity of nature into your home with this canvas. This calming piece evokes a sense of peace and tranquility with its soft, blended colors and abstract landscape composition.
Dimensions
| Item Width | 800 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 800 mm |
| Packaged Length | 45 mm |
| Packaged Width | 860 mm |
| Packaged Height | 860 mm |
| Net Weight | 1.5 kg |
| Gross Weight | 2.7 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Grey |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693582069
Additional information
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 80 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
There are no reviews yet.