Ers 5 Glasses Wall Art
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£96
Out of stock
Ers 5 Glasses Wall Art: These five glasses will make a quirky visual appeal on a wall its inspiring 3D design. Made from aluminium, each glass boasts a striking silver finish which gives it a mirrored effect and a smooth surface. These glasses will add a cheerful accent on the kitchen or home bar area wall with their clinked design.
Specification
| Product Name | Ers 5 Glasses Wall Art |
|---|---|
| Barcode | 5018705427928 |
| Materials | Aluminium |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe clean with a soft cloth. Do not use abrasive cleaners. |
| Cart Dimensions | H7 x W110 x D47cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 4.60 |
| Colour | Silver <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H47 x W107 x D5cm |
| Range | Ers |
| Retail Dimensions | H7 x W110 x D47cm |
| Retail Weight (kg) | 4.60 |
| Product Weight (kg) | 3.60 |
Features
| Feature 1 | Robust aluminium |
|---|---|
| Feature 2 | Silver finish |
| Feature 3 | Srikingly reflective |
| Feature 4 | Decorative display |
| Feature 5 | Clinked |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.