Float Framed Canvas
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£160
5 in stock
Float Framed Canvas: Find tranquility with this serene piece, evoking a sense of calm and peaceful landscapes with its soft, blended colors and abstract composition.
Dimensions
| Item Width | 900 mm |
| Item Depth | 35 mm |
| Item Height | 1,200 mm |
| Packaged Length | 50 mm |
| Packaged Width | 1,250 mm |
| Packaged Height | 950 mm |
| Net Weight | 2.4 kg |
| Gross Weight | 4.2 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Dark Wood |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581666
Additional information
| Weight | 2.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 120 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.