Flora and Blooms Framed Art
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£100
5 in stock
Flora and Blooms Framed Art: Add a touch of classic elegance with this framed art. The timeless botanical illustration and simple framing create a piece that complements a variety of decor styles, from traditional to modern farmhouse.
Dimensions
| Item Width | 1,000 mm |
| Item Depth | 26 mm |
| Item Height | 700 mm |
| Frame Width | 15 mm |
| Packaged Length | 80 mm |
| Packaged Width | 1,070 mm |
| Packaged Height | 775 mm |
| Net Weight | 5.53 kg |
| Gross Weight | 8.08 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / Glass / PS Frame / Paper |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Light wood |
| Fixing Type | D-Ring |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581987
Additional information
| Weight | 5.53 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 70 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.