Customer matched zone "All Zone"
“Strata Retro Grace Stripes Wall Art” has been added to your cart. View cart
Grain Collection Framed Canvas Set of 3
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£200
5 in stock
Grain Collection Framed Canvas Set of 3: Bring the tranquility of nature indoors with this set of three canvases. These three prints feature smooth, organic shapes reminiscent of pebbles, creating a calming and serene atmosphere in any space.
Dimensions
| Item Width | 500 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 700 mm |
| Frame Width | 15 mm |
| Packaged Length | 130 mm |
| Packaged Width | 770 mm |
| Packaged Height | 580 mm |
| Net Weight | 8.03 kg |
| Gross Weight | 10.3 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / Glass / PS Frame / Paper |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Light wood |
| Fixing Type | D-Ring |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693582106
Additional information
| Weight | 8.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 70 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.