Heron Framed Art
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£100
5 in stock
Heron Framed Art: Capturing the majestic beauty of a pelican in exquisite detail, this classic illustration with its intricate lines and delicate shading, evokes a sense of wonder and appreciation for the natural world.
Dimensions
| Item Width | 600 mm |
| Item Depth | 35 mm |
| Item Height | 800 mm |
| Frame Width | 5 mm |
| Packaged Length | 80 mm |
| Packaged Width | 870 mm |
| Packaged Height | 675 mm |
| Net Weight | 4.1 kg |
| Gross Weight | 6.05 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / Glass / PS Frame / Paper |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Black |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581956
Additional information
| Weight | 4.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 80 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.