Customer matched zone "All Zone"
“Oil on Canvas 09 (BDWD09) Artwork” has been added to your cart. View cart
Hooded View Framed Canvas Set of 3
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£200
Out of stock
Hooded View Framed Canvas Set of 3: Create a stunning panoramic display with this set of three canvases. The triptych format enhances the artwork’s visual impact, creating a captivating focal point that draws the eye and adds a sense of spaciousness to any room.
Dimensions
| Item Width | 450 mm |
| Item Depth | 28 mm |
| Item Height | 900 mm |
| Packaged Length | 105 mm |
| Packaged Width | 950 mm |
| Packaged Height | 510 mm |
| Net Weight | 3.5 kg |
| Gross Weight | 4.2 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | White |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693582021
Additional information
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 90 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.