Humbil Gold Carving Wall Art
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£162
22 in stock
This Humbil Gold Carving Wall Art is a work of unique 3D wall art with a rich texture that is made from gold finished wooden building blocks.
H60 x W60 x D5cm
This wall art features a series of wooden blocks which are carved to create a modern 3D aesthetic. Accented in a rich gold finish, the cut out squares are joined to form a large square that rests within a rich black frame.
Specification
| Product Name | Humbil Gold Carving Wall Art |
|---|---|
| Barcode | 5018705981154 |
| Materials | 90% Mdf, 5% Linen, 5% Glass |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe with soft cloth |
| Cart Dimensions | H11 x W67 x D67cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 7.4 |
| Colour | Black |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H60 x W60 x D5cm |
| Range | Humbil |
| Retail Dimensions | H10 x W67 x D67cm |
| Retail Weight (kg) | 7.4 |
| Product Weight (kg) | 6.40 |
Features
| Feature 1 | Unique design |
|---|---|
| Feature 2 | 3D carved |
| Feature 3 | Contemporary decoration |
| Feature 4 | Durable frame |
| Feature 5 | Minimal design |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
























Reviews
There are no reviews yet.