Humbil Set Of Two Botanical Wall Art
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£196
Out of stock
This set of two wall art features botanical prints in white and gold with a palm tree botanical theme.
H60 x W60 x D4cm
Humbil Set Of Two Botanical Wall Art: Set of two botanical wall art featuring palm leaves printed in gold hues on a soft white background. Encased in a minimalist matching frame, this nature inspired wall art will create an instant focal point on a home or office wall.
Specification
| Product Name | Humbil Set Of Two Botanical Wall Art |
|---|---|
| Barcode | 5018705981215 |
| Materials | 55% Canvas, 35% Aluminum, 5% Mdf, 5% Glass |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe with soft cloth |
| Cart Dimensions | H16 x W69 x D69cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 10.3 |
| Colour | Gold |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H60 x W60 x D4cm |
| Range | Humbil |
| Retail Dimensions | H16 x W69 x D69cm |
| Retail Weight (kg) | 10.30 |
| Product Weight (kg) | 8.40 |
Features
| Feature 1 | Unique design |
|---|---|
| Feature 2 | Print wall art |
| Feature 3 | Contemporary decoration |
| Feature 4 | Durable frame |
| Feature 5 | Minimal design |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.















Reviews
There are no reviews yet.