Kudar Wall Art
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£170
Out of stock
Description
Engraved into wood, this piece of wall art creates a statement. This large art piece has a black textured finish with the engraved lines creating a two tone effect.
Dimensions
| Item Width | 1,000 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 1,000 mm |
| Packaged Length | 1,070 mm |
| Packaged Width | 1,060 mm |
| Packaged Height | 80 mm |
| Net Weight | 5.35 kg |
| Gross Weight | 7.9 kg |
Details
| Colour | Black |
| Material | MDF |
| Hanging Orientation | One way only |
| Frame Colour | Black |
| Fixing Type | D-Ring |
| RRP | £239.00 |
Barcode: 5059413411625
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.