- You cannot add that amount to the cart — we have 1 in stock and you already have 1 in your cart. View cart
New Dawn Framed Canvas
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£160
5 in stock
New Dawn Framed Canvas: Welcome a sense of renewal into your home with this canvas. This uplifting piece features a blend of soft colors and abstract forms, evoking a feeling of fresh beginnings and optimism.
Dimensions
| Item Width | 1,000 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 1,000 mm |
| Packaged Length | 45 mm |
| Packaged Width | 1,050 mm |
| Packaged Height | 1,050 mm |
| Net Weight | 2.3 kg |
| Gross Weight | 3.9 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / PS Frame / Canvas |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Light wood |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581826
Additional information
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 100 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.