Customer matched zone "All Zone"
“Strata Oil Paint Wall Art” has been added to your cart. View cart
Nexus Point Framed Art Set of 2
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£140
51 in stock
Nexus Point Framed Art Set of 2: Instantly create a stylish focal point with this framed art set. These two coordinating prints feature textured abstract designs in a sophisticated grayscale palette, adding depth and visual interest to any space.
Dimensions
| Item Width | 500 mm |
| Item Depth | 30 mm |
| Item Height | 700 mm |
| Frame Width | 15 mm |
| Packaged Length | 80 mm |
| Packaged Width | 780 mm |
| Packaged Height | 590 mm |
| Net Weight | 5.31 kg |
| Gross Weight | 6.47 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / Glass / PS Frame / Paper |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Black |
| Fixing Type | D-Ring |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693581680
Additional information
| Weight | 5.31 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 70 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
There are no reviews yet.