- You cannot add "Oil on Canvas 14 (BDWD14) Artwork" to the cart because the product is out of stock.
Strata Kakemono Canvas Wall Art
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£66
1 in stock
Strata Kakemono Canvas Wall Art: A colourful print is displayed on the Strata’s canvas scroll, including olive, yellow, and ochre tones. The solid pine wood that borders the canvas has a brown colour and is textured by its natural grain pattern.
Specification
| Product Name | Strata Kakemono Canvas Wall Art |
|---|---|
| Barcode | 5018705473864 |
| Materials | Pine Wood, PS – Polystyrene, Canvas |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Clean with Soft Dry Fabric |
| Cart Dimensions | H87 x W52 x D22cm |
| Cart Qty | 10 |
| Cart Weight (kg) | 13.70 |
| Colour | Multi-coloured <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H120 x W80 x D2cm |
| Range | Strata |
| Retail Dimensions | H84 x W10 x D10cm |
| Retail Weight (kg) | 1.37 |
| Product Weight (kg) | 1.27 |
Features
| Feature 1 | Bohemian lounge vibe |
|---|---|
| Feature 2 | Colourful canvas |
| Feature 3 | Botanical motifs |
| Feature 4 | Solid pine wood |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.