Strata Natural Wall Artwork
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£178
3 in stock
Strata Natural Wall Artwork: The abstraction in this wall art adds a little intrigue to the painting with the textured brushstrokes. Neatly fixed in a sleek frame, this canvas is ideal to hang in living rooms or hallways.
Specification
| Product Name | Strata Natural Wall Artwork |
|---|---|
| Barcode | 5018705941615 |
| Materials | Canvas |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe with soft cloth. do not use abrasive cleaners |
| Cart Dimensions | H105 x W145 x D11cm |
| Cart Qty | 2 |
| Cart Weight (kg) | 10 |
| Colour | Natural <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H143 x W103 x D4cm |
| Range | Strata |
| Retail Dimensions | H145 x W105 x D6cm |
| Retail Weight (kg) | 5.00 |
| Product Weight (kg) | 3.80 |
Features
| Feature 1 | Abstract wall art |
|---|---|
| Feature 2 | Mid century modern |
| Feature 3 | Home office |
| Feature 4 | Easy to hang |
| Feature 5 | Sleek rectangular frame |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.