- You cannot add "Oil on Canvas 14 (BDWD14) Artwork" to the cart because the product is out of stock.
Thorpe Abstract Mirrored Wall Art
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£446
22 in stock
Thorpe Abstract Mirrored Wall Art: A host of slim, twig-like forms extend outwards from the silver coloured circular centre, standing out starkly against the deep black background. Coordinate it with contemporary, silver finished accessories and lighting.
Specification
| Product Name | Thorpe Abstract Mirrored Wall Art |
|---|---|
| Barcode | 5018705437712 |
| Materials | MDF, Plastic |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Avoid direct sunlight and humid environment; Clean the dust regularly |
| Cart Dimensions | H123 x W123 x D9cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 17 |
| Colour | White <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H120 x W120 x D5cm |
| Range | Thorpe |
| Retail Dimensions | H123 x W123 x D9cm |
| Retail Weight (kg) | 17.00 |
| Product Weight (kg) | 14.00 |
Features
| Feature 1 | Negative art trend |
|---|---|
| Feature 2 | Monochrome palette |
| Feature 3 | Delicate twig forms |
| Feature 4 | Statement piece |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.














Reviews
There are no reviews yet.