Kiko 6 Bulb Dark Bronze Ceiling Light
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£346
Out of stock
The Kiko 6 Bulb Dark Bronze Ceiling Light features simple, uncomplicated iron design lines. The black finish is painted by hand, and the frame is open. When in use, light diffuses gently through the array of glass tiles.
Specification
| Product Name | Kiko 6 Bulb Dark Bronze Ceiling Light |
|---|---|
| Barcode | 5018705460352 |
| Materials | Glass, Iron |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Battery Info | Battery Required 220-240v |
| Care and Use | Wipe with a soft cloth, do not use abrasive cleaners |
| Cart Dimensions | H29 x W65 x D65cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 10.70 |
| Colour | Black <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H60 x W60 x D25cm |
| Range | Kiko |
| Retail Dimensions | H29 x W65 x D65cm |
| Retail Weight (kg) | 10.70 |
| Product Weight (kg) | 8.70 |
Features
| Feature 1 | Soft industrial design |
|---|---|
| Feature 2 | Matte black iron |
| Feature 3 | Hand painted |
| Feature 4 | Glass tiles |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.