Lisiot Ceiling Light
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£328
60 in stock
Lisiot Ceiling Light: The Lisiot ceiling light is created from metal and boasts a warm metallic finish. This rich finish enhances the luxurious appeal of this timeless ceiling light. Each of the six candle-style lights are encased with clear glass shades with flared rims. Style this traditional ceiling light with metallic accents for a complete, coordinated look.
Specification
| Product Name | Lisiot Ceiling Light |
|---|---|
| Barcode | 5018705441504 |
| Materials | Glass, Copper |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Care and Use | Wipe clean with a damp cloth |
| Cart Dimensions | H31 x W50 x D49cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 5 |
| Colour | Gold <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H45 x W65 x D65cm |
| Range | Lisiot |
| Retail Dimensions | H31 x W50 x D49cm |
| Retail Weight (kg) | 5.00 |
| Product Weight (kg) | 4.00 |
Features
| Feature 1 | Warm metallic finish |
|---|---|
| Feature 2 | Six arms |
| Feature 3 | Clear glass holders |
| Feature 4 | Traditional |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



















Reviews
There are no reviews yet.