Customer matched zone "All Zone"
“Eynsford Small Coffee Finish Pendant Light” has been added to your cart. View cart
Lona Bathroom 1 Ceiling Light Chrome
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£112
Out of stock
Description
Sophisticated crystal glass flush light with chrome plate structure. Suitable for use in any room including bathrooms as IP44 rated.
Dimensions
| Item Width | 285 mm |
| Item Depth | 285 mm |
| Item Height | 285 mm |
| Packaged Length | 170 mm |
| Packaged Width | 330 mm |
| Packaged Height | 330 mm |
| Net Weight | 1.66 kg |
| Gross Weight | 2.173 kg |
Details
| Colour | Chrome |
| Material | Steel / Crystal / Glass |
| Product Zone | Bathroom |
| Bulb Type | 10W LED E27 |
| Product Lumens | 86 |
| Lumens Per Watt | 81 |
| Dimmable | Dimmable |
| Voltage | 220-240V |
| Class | Class 1 |
| IP Rating | 44 |
| RRP | £104.20 |
Barcode: 5016087151226
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
There are no reviews yet.