Regents Townhouse Large Pendant Light
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£484
25 in stock
Regents Townhouse Large Pendant Light: Give the dining area or living room a touch of boutique hotel glamour with this striking pendant light. Individual lines of crystal swoop downwards then return to the circular iron frame. The frame’s black finish coordinates with the strong metal chain which suspends the light securely from the ceiling. * Chain length 0.5m (approx) *
Specification
| Product Name | Regents Townhouse Large Pendant Light |
|---|---|
| Barcode | 5018705367965 |
| Materials | Crystal, Iron |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Cart Dimensions | H52 x W70 x D70cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 9.10 |
| Colour | Black <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H111 x W40 x D40cm |
| Range | Regents Townhouse |
| Retail Dimensions | H43 x W61 x D60cm |
| Retail Weight (kg) | 9.10 |
| Product Weight (kg) | 7.00 |
Features
| Feature 1 | Boutique hotel design trend |
|---|---|
| Feature 2 | Strong iron chain |
| Feature 3 | Black iron frame |
| Feature 4 | Sweeping crystal lines |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

















Reviews
There are no reviews yet.