- You cannot add that amount to the cart — we have 1 in stock and you already have 1 in your cart. View cart
Ercci 6 Light Chrome Pendant 39Cm
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£358
39 in stock
This boutique hotel inspired Lerici pendant light makes a statement in living room with its luxe accent.
H160 x W39 x D39cm
Ercci 6 Light Chrome Pendant 39Cm: Made with exquisite craftsmanship, this chrome finish Lerici basket pendant light has six bulbs and aluminium chains suspended to its curved-iron round frame.
Specification
| Product Name | Ercci 6 Light Chrome Pendant 39Cm |
|---|---|
| Barcode | 5018705477978 |
| Materials | Aluminium, Iron |
| Assembly Info | Assembled |
| Bulb Type | 6 Qty G9 40W |
| Care and Use | Clean With Soft Dry Fabric |
| Cart Dimensions | H49 x W42 x D42cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 4.4 |
| Colour | Silver |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H160 x W39 x D39cm |
| Range | Ercci |
| Product Weight (kg) | 2.60 |
Features
| Feature 1 | Chrome finish iron frame |
|---|---|
| Feature 2 | Aluminium chains |
| Feature 3 | Botique hotel style |
| Feature 4 | Luxe |
| Feature 5 | Adjustable height |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.














Reviews
There are no reviews yet.