Disc Trn Floor Lamp
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£230
Out of stock
Disc Trn Floor Lamp; A striking feature in any room, the contemporary disc floor lamp will illuminate your room with style. The durable metal sphere design features several discs that will glisten in the light with its chrome finish. The sleek stem and round base ensure stability and sturdiness while keeping the modern style of the lamp. Ideal for use in your living area, the table lamp will radiate light to its surrounding area. Complementing a modern setting the disc trn floor lamp will create a wonderful focal point.
Specification
| Product Name | Disc Trn Floor Lamp |
|---|---|
| Barcode | 5018705760704 |
| Instructions | Download Instruction Manual/Datasheet |
| Materials | Chrome |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Cart Dimensions | H37 x W37 x D66cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 8 |
| Colour | Silver <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H158 x W43 x D43cm |
| Range | Disc |
| Retail Dimensions | H66 x W37 x D37cm |
| Retail Weight (kg) | 8.00 |
| Product Weight (kg) | 7.20 |
Features
| Feature 1 | Contemporary design. |
|---|---|
| Feature 2 | Illuminate your room. |
| Feature 3 | Durable and sturdy. |
| Feature 4 | Wonderful feature in your room. |
| Feature 5 | Ideal for bedroom, dining room and living space. |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.