Leston Antique Black Pendant Light
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£150
18 in stock
This pendant light incorporates a mix of modern and farmhouse-style homes with its open frame structure.
H52 x W30 x D30cm
The Leston Antique Black Pendant Light exhibits a caged design with an open-frame metal structure in a black metal finish. A series of transparent glass panels are adjusted neatly around the fixture, and this light holds the capacity of one bulb that exudes light evenly.
Specification
| Product Name | Leston Antique Black Pendant Light |
|---|---|
| Barcode | 5018705529035 |
| Materials | Powder Coated Metal |
| Care and Use | Clean with dry cotton cloth, indoor use |
| Cart Dimensions | H64 x W42 x D42cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 6.9 |
| Colour | Black |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H52 x W30 x D30cm |
| Range | Leston |
| Retail Dimensions | H64 x W42 x D42cm |
| Retail Weight (kg) | 6.90 |
| Product Weight (kg) | 4.10 |
Features
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
There are no reviews yet.