Regents Townhouse 1 Bulb Pendant Light
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£228
19 in stock
This pendant light will make a chic statement to a wide range of palatial spaces with its geometric design.
H176 x W22 x D22cm
This Regents Townhouse 1 Bulb Pendant Light exhibits clear glass panes that are raked intricately around the chrome finish metal frame. Boasting a crystal-like textured surface, this light with one bulb will illuminate the area with a warm glow.
Specification
| Product Name | Regents Townhouse 1 Bulb Pendant Light |
|---|---|
| Barcode | 5018705949499 |
| Materials | Iron 20% Crystal 70% |
| Assembly Info | Assembled |
| Care and Use | Wipe clean with soft cloth. Do not use abrasive cleaner |
| Cart Dimensions | H35 x W35 x D35cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 3.4 |
| Colour | Gold |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H176 x W22 x D22cm |
| Range | Regents Townhouse |
| Retail Dimensions | H35 x W35 x D35cm |
| Retail Weight (kg) | 3.4 |
| Voltage | 220 |
| Product Weight (kg) | 2.40 |
Features
| Feature 1 | 1 bulb |
|---|---|
| Feature 2 | Chic accent |
| Feature 3 | Cone-shaped fixture |
| Feature 4 | Boutique |
| Feature 5 | Contemporary |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

























Reviews
There are no reviews yet.