Ene Chrome Table Lamp
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£178
44 in stock
Ene Chrome Table Lamp: A square metal base plate ensures stability of this candlestick-inspired lamp, while the chrome finish will glisten under the light, creating a splendid feature piece in your room. The white oval fabric shade continues the beautiful style of the lamp and helps to emit a soft warm glow into your room for that enchanting look. Enlighten your interior with the elegant Ene table lamp.
Specification
| Product Name | Ene Chrome Table Lamp |
|---|---|
| Barcode | 5018705363646 |
| Materials | Fabric, Chromed Metal |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Care and Use | Dust with a dry cloth. Do not use abrasive cleaners |
| Cart Dimensions | H62 x W56 x D46cm |
| Cart Qty | 2 |
| Cart Weight (kg) | 9.40 |
| Colour | Silver <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H73 x W41 x D23cm |
| Range | Ene |
| Retail Dimensions | H59 x W44 x D27cm |
| Retail Weight (kg) | 4.70 |
| Product Weight (kg) | 3.15 |
Features
| Feature 1 | Elegant design |
|---|---|
| Feature 2 | Beautiful feature |
| Feature 3 | Fabric shade |
| Feature 4 | In-line on/off switch |
| Feature 5 | Alternative light source |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
There are no reviews yet.