Eshy Table Lamp With Eu Plug
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£130
Out of stock
Eshy Table Lamp With Eu Plug: The sea shell base is finished in light gold, the dark veins on its surface accentuating its curved and curling shape. The rectangular shade is made from linen, its natural tone complementing the base. Its clear, tiered base reveals the lamp’s slim metal stand, while the embedded crystal will catch the light beautifully.
Specification
| Product Name | Eshy Table Lamp With Eu Plug |
|---|---|
| Barcode | 5018705376066 |
| Materials | Crystal, Linen, Polystone, Resin |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Battery Info | Battery Required E27 x 1 |
| Cart Dimensions | H50 x W39 x D23cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 4.50 |
| Colour | Natural <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H55 x W36 x D20cm |
| Range | Eshy |
| Retail Dimensions | H50 x W39 x D23cm |
| Retail Weight (kg) | 4.50 |
| Product Weight (kg) | 3.30 |
Features
| Feature 1 | Coastal design trend |
|---|---|
| Feature 2 | Distinctive shell base |
| Feature 3 | Natural linen shade |
| Feature 4 | Embedded crystal in base |
| Feature 5 | EU plug |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.