Customer matched zone "All Zone"
“Jenner Chenille Cushion Brown” has been added to your cart. View cart
Altmu Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£43
99 in stock
Altmu Throw: A lightweight yet cosy natural textured throw, perfect for snuggling up on those summer evenings.
Dimensions
| Item Width | 1,250 mm |
| Item Depth | 1,500 mm |
| Item Height | 20 mm |
| Packaged Length | 370 mm |
| Packaged Width | 280 mm |
| Packaged Height | 100 mm |
| Net Weight | 0.96 kg |
| Gross Weight | 0.97 kg |
Details
| Colour | Grey |
| Material | Cotton / PET |
| Technique | Woven |
| Fabric Weight | 500 gsm |
| Care Instructions | Do Not Wash / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean / Spot Clean Only |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.