Customer matched zone "All Zone"
“Earth Stripe Cushion” has been added to your cart. View cart
Bone Faux Mohair Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£38
Bone Faux Mohair Throw: Beautifully soft mohair feel throw with two tone herringbone pattern and solid fringing detail.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 1,800 mm |
| Item Height | 10 mm |
| Packaged Length | 340 mm |
| Packaged Width | 340 mm |
| Packaged Height | 90 mm |
| Net Weight | 0.66 kg |
| Gross Weight | 0.67 kg |
Details
| Colour | Blush / Grey / Olive / Sage / Tan |
| Material | Acrylic |
| Technique | Woven |
| Fabric Weight | 290 gsm |
| Care Instructions | Hand Wash 30deg / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean |
| Additional Information | Knife edge |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Buster Boucle
£40 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Earth Stripe Cushion
£44 Add to cart -

Sharma Embellished Cushion
£56 Read more -

Tonhen Textured Cushion Cream
£50 Read more


















Reviews
There are no reviews yet.