Customer matched zone "All Zone"
“Rola Embellished Cushion Brown” has been added to your cart. View cart
Doby Woven Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£55 – £63Price range: £55 through £63
Doby Woven Throw: Perfect for adding style and cosiness to your home this winter, this throws cool grey woven design and tasselled edge will be perfectly in place in any interior.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 1,700 mm |
| Item Height | 10 mm |
| Packaged Length | 340 mm |
| Packaged Width | 510 mm |
| Packaged Height | 45 mm |
| Net Weight | 0.97 kg |
| Gross Weight | 1 kg |
Details
| Colour | Natural / Rust |
| Material | Polyester / Acrylic |
| Product Zone | Indoor |
| Technique | Plain |
| Fabric Weight | 438 GSM |
| Care Instructions | Hand Wash Only / Do Not Bleach / Dry Flat / Low Heat / Do Not Dry Clean / Wash Dark Colour Separately |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Kolho Embroidered Cushion
£52 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Eline Woven Cushion Natural
£50 Read more -

Ilk Embroider Floral Cushion Sage
£36 Read more -

Tonhen Textured Cushion Cream
£50 Read more








Reviews
There are no reviews yet.