Customer matched zone "All Zone"
“Delaware Cushion Natural” has been added to your cart. View cart
Mel Acrylic Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£38
Mel Acrylic Throw: A soft, boucle style throw to add warmth and interest to any interior.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 1,500 mm |
| Item Height | 20 mm |
| Packaged Length | 260 mm |
| Packaged Width | 320 mm |
| Packaged Height | 70 mm |
| Net Weight | 0.59 kg |
| Gross Weight | 0.6 kg |
Details
| Colour | Dark Grey / Light Grey / Natural / Rust |
| Material | Acrylic / Polyester |
| Product Zone | Indoor |
| Technique | Woven |
| Fabric Weight | 278 GSM |
| Care Instructions | Max. Wash 30 Degrees / Do Not Bleach / Do Not Tumble Dry / Do Not Iron / Do Not Dry Clean / Wash Dark Colours Separately |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You May Also Like
-

Buster Knife Edge Cushion
£48 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

Sharma Embellished Cushion
£56 Read more -

Ilk Embroider Floral Cushion Sage
£36 Read more -

Kilburn Fur Throw Chocolate W1520 x H1770mm
£33 Read more












Reviews
There are no reviews yet.