Customer matched zone "All Zone"
“Rola Embellished Cushion Brown” has been added to your cart. View cart
Textur Rabbit Faux Fur Throw
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£33
Textur Rabbit Faux Fur Throw: Super soft and fluffy this stylish brown faux fur throw is just what you need for cosying up on colder days.
Dimensions
| Item Width | 1,300 mm |
| Item Depth | 1,700 mm |
| Item Height | 5 mm |
| Packaged Length | 420 mm |
| Packaged Width | 340 mm |
| Packaged Height | 90 mm |
| Net Weight | 1.09 kg |
| Gross Weight | 1.1 kg |
Details
| Colour | Brown / Cream |
| Material | Polyester |
| Fabric Weight | 350 gsm |
| Care Instructions | Max. Wash 30 Degrees / Do Not Bleach / Low Heat / Do Not Iron / Do Not Dry Clean |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Colour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
There are no reviews yet.