Clove Marble Effect Black And Gold Large Ceramic Jar
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£164
Out of stock
The Clove Marble Effect Black And Gold Large Ceramic Jar will look elegant with the curved design and classic style. Narrow neck and removable lid have gold finish rim matched with decorative finial handle which contributes to luxe sophistication.
Specification
| Product Name | Clove Marble Effect Black And Gold Large Ceramic Jar |
|---|---|
| Barcode | 5018705483191 |
| Materials | Ceramic |
| Assembly Info | Assembled |
| Capacity | 16.3l |
| Care and Use | Wipe with clean water on a soft cloth |
| Cart Dimensions | H53 x W32 x D32cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 7 |
| Colour | Black <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H59 x W30 x D30cm |
| Retail Dimensions | H53 x W32 x D32cm |
| Retail Weight (kg) | 5.50 |
| Product Weight (kg) | 4.95 |
Features
| Feature 1 | Robust ceramic construction |
|---|---|
| Feature 2 | Marble effect |
| Feature 3 | Luxe accent |
| Feature 4 | Decorative finial detail |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





















Reviews
There are no reviews yet.