Ohom Zebra Head
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£124
Out of stock
Ohom Zebra Head: This zebra head is cast from resin and mounted on a square block of wood. The wood is coloured black to complement the zebra’s stripes. It’s highly detailed, from its black muzzle and nostrils to the upright and bristly mane that flows from the top of its head and down its neck. A bold accent piece that lends a little bit of the wild to the home.
Specification
| Product Name | Ohom Zebra Head |
|---|---|
| Barcode | 5018705398167 |
| Materials | Resin |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H36 x W60 x D32cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 4.70 |
| Colour | White <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H54 x W29 x D36cm |
| Range | Ohom |
| Retail Dimensions | H36 x W60 x D32cm |
| Retail Weight (kg) | 4.70 |
| Product Weight (kg) | 3.62 |
Features
| Feature 1 | Bold accent piece |
|---|---|
| Feature 2 | Highly detailed |
| Feature 3 | Black wood base |
| Feature 4 | Cast from resin |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.