Omali Large Box
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£62
147 in stock
Handmade from aluminum, this Omali Large Box features an elegant two tonal contrast of black and rough gold finish. The removable lid in the warm metallic accent accentuates hints of decorative etched detail on the surface.
Specification
| Product Name | Omali Large Box |
|---|---|
| Barcode | 5018705975795 |
| Materials | Metal |
| Cart Dimensions | H43 x W23 x D42cm |
| Cart Qty | 8 |
| Cart Weight (kg) | 13.70 |
| Colour | Black <!–
–> |
| Country of Manufacture | India |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H9 x W19 x D19cm |
| Range | Omali |
| Retail Dimensions | H10 x W20 x D20cm |
| Product Weight (kg) | 1.55 |
Features
| Feature 1 | Robust aluminium construction |
|---|---|
| Feature 2 | Two tonal contrast |
| Feature 3 | Removable lid |
| Feature 4 | Decorative etched detail |
| Feature 5 | Warm metallic accent |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.