Ieza Antique Silver Planters – Set Of 2
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£116
Out of stock
Ieza Antique Silver Planters – Set Of 2: With tapering plinths and metal ringlets these planters evoke classical style. The antique silver finish accentuates their curves and seams, with a mottled effect that enhances their antique look and reflects the light. These substantial decorative objects are a great way of introducing a metallic accent to a console table.
Specification
| Product Name | Ieza Antique Silver Planters – Set Of 2 |
|---|---|
| Barcode | 5018705379760 |
| Materials | Iron |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H60 x W44 x D44cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 4.43 |
| Colour | Silver <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H57 x W42 x D42cm |
| Range | Ieza |
| Retail Dimensions | H86 x W44 x D44cm |
| Retail Weight (kg) | 4.43 |
| Product Weight (kg) | 3.43 |
Features
| Feature 1 | Antique silver finish |
|---|---|
| Feature 2 | Classical design style |
| Feature 3 | Durable iron |
| Feature 4 | Decorative ringlets |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.