Lexa Ombre Large Fluted Glass Vase
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£66
Out of stock
Its square base, fluted plinth and wide rim are inspired by classical design. Made from glass, the Lexa Ombre Large Fluted Glass Vase silver color gives it a distinctive metallic finish.
Specification
| Product Name | Lexa Ombre Large Fluted Glass Vase |
|---|---|
| Barcode | 5018705412498 |
| Materials | Glass |
| Assembly Info | Assembled |
| Capacity | 1.8kg |
| Care and Use | Wipe with dry cloth |
| Cart Dimensions | H43 x W59 x D30cm |
| Cart Qty | 2 |
| Cart Weight (kg) | 4 |
| Colour | Silver <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H39 x W26 x D26cm |
| Range | Lexa |
| Retail Dimensions | H41 x W28 x D28cm |
| Retail Weight (kg) | 2.00 |
| Product Weight (kg) | 1.80 |
Features
| Feature 1 | Classical design lines |
|---|---|
| Feature 2 | Smoky silver finish |
| Feature 3 | Smooth glass |
| Feature 4 | Metallic |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.