Neil Large Grey Speckled Planter
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£122
74 in stock
Neil Large Grey Speckled Planter: The small, rounded planter has a grey colour with a speckled pattern for a textured look. It stands on three legs made from smooth, sustainable beechwood. Use it to display a small pot plant or simply as a neural accent piece.
Specification
| Product Name | Neil Large Grey Speckled Planter |
|---|---|
| Barcode | 5018705468211 |
| Materials | Beechwood, Magnesia Fibreglass |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Cart Dimensions | H33 x W52 x D51cm |
| Cart Qty | 1 |
| Cart Weight (kg) | 7 |
| Colour | Grey <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H70 x W49 x D49cm |
| Range | Neil |
| Retail Dimensions | H33 x W52 x D51cm |
| Retail Weight (kg) | 7.00 |
| Product Weight (kg) | 6.50 |
Features
| Feature 1 | Grey speckled finish |
|---|---|
| Feature 2 | Beechwood legs |
| Feature 3 | Muted accent piece |
| Feature 4 | Can be used indoors or outdoors |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




















Reviews
There are no reviews yet.