Customer matched zone "All Zone"
“Blenheim Set Of 2 Bookends” has been added to your cart. View cart
Orim Bottle Vase
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£70
Add a rustic touch to a room with this bottle vase. The simple stylish shape is complemented by the textured surface and soft natural colours. A larger version is also available.
Dimensions
| Size | Small |
| Item Width | 190 mm |
| Item Depth | 190 mm |
| Item Height | 285 mm |
| Packaged Length | 280 mm |
| Packaged Width | 280 mm |
| Packaged Height | 380 mm |
| Net Weight | 3.56 kg |
| Gross Weight | 4.12 kg |
Other
| Colour | White |
| Material | Stoneware |
| Product Zone | Indoor |
Add a rustic touch to a room with this bottle vase. The simple stylish shape is complemented by the textured surface and soft natural colours. A smaller version is also available.
Dimensions
| Size | Large |
| Item Width | 210 mm |
| Item Depth | 210 mm |
| Item Height | 375 mm |
| Packaged Length | 300 mm |
| Packaged Width | 300 mm |
| Packaged Height | 470 mm |
| Net Weight | 5.2 kg |
| Gross Weight | 6.22 kg |
Other
| Colour | White |
| Material | Stoneware |
| Product Zone | Indoor |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Size |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.













Reviews
There are no reviews yet.