Rante Vase
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£110 – £170Price range: £110 through £170
With a rough distressed texture, this vase has a rustic charm that will look great inside or out. Perfect to pair with faux floral displays, a matching larger size is also available.
(Please select your preferred size from the dropdown.)
Dimensions
| Size | Small / Large |
| Item Width | 300 mm / 360 mm |
| Item Depth | 300 mm / 360 mm |
| Item Height | 395 mm / 490 mm |
| Packaged Length | 360 mm / 435 mm |
| Packaged Width | 360 mm / 435 mm |
| Packaged Height | 465 mm / 575 mm |
| Net Weight | 7.43 kg / 11.03 kg |
| Gross Weight | 8.11 kg / 12.98 kg |
Other
| Colour | Antique Grey |
| Material | Cement |
| Product Zone | Outdoor |
| Additional Information | Suitable for outdoors |
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Size |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.