Sector Wall Planter (Set of 2)
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£70
Available Date: 2025-10-21
Sector Wall Planter (Set of 2): Set of two unusual metal wall planters with a textured matt black finish. Suitable for use both indoors and outdoors.
Dimensions
| Item Width | 400 mm |
| Item Depth | 142 mm |
| Item Height | 400 mm |
| Packaged Length | 170 mm |
| Packaged Width | 430 mm |
| Packaged Height | 450 mm |
| Net Weight | 2.15 kg |
| Gross Weight | 3.48 kg |
Details
| Colour | Black |
| Material | Iron |
| Additional Information | 335x102x335mm |
Additional information
| Weight | 3.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 40 × 40 cm |
| Brand | |
| Size |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.