Teeto Planter Large Antique Stone
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£100
Out of stock
Teeto Planter Large Antique Stone: Contemporary and modern, this planter, in a modern looking grey cement, is supported by four smoothly designed legs. A matching smaller planter is available for a statement look indoors or out.
Dimensions
| Size | Large |
| Item Width | 300 mm |
| Item Depth | 300 mm |
| Item Height | 380 mm |
| Packaged Length | 330 mm |
| Packaged Width | 330 mm |
| Packaged Height | 455 mm |
| Net Weight | 6.7 kg |
| Gross Weight | 8.5 kg |
Details
| Colour | Antique Stone |
| Material | Magnesium Oxide |
| Product Zone | Outdoor |
| Additional Information | Suitable for outdoors |
Additional information
| Weight | 6.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 38 cm |
| Brand | |
| Size |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.