Customer matched zone "All Zone"
“Oil on Canvas 13 (BDWD13) Artwork” has been added to your cart. View cart
Bloom Quartet Framed Art Set of 4
by Hamilton Barnes
We are proud sellers of the Hamilton Barnes range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for Hamilton Barnes to see the full collection
£120
5 in stock
Bloom Quartet Framed Art Set of 4: Bring the freshness of a blooming garden into your home with this set of four framed art. These detailed botanical illustrations capture the delicate beauty of different flowers, adding a touch of natural charm and vibrancy to any room.
Dimensions
| Item Width | 360 mm |
| Item Depth | 15 mm |
| Item Height | 300 mm |
| Frame Width | 15 mm |
| Packaged Length | 100 mm |
| Packaged Width | 420 mm |
| Packaged Height | 360 mm |
| Net Weight | 2.97 kg |
| Gross Weight | 3.75 kg |
Details
| Colour | MULTICOLOURED |
| Material | MDF / Glass / PS Frame / Paper |
| Product Zone | Indoor |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Champagne |
| Fixing Type | Sawtooth |
| Anti Topple Kit Included | No |
Barcode: 5056693582014
Additional information
| Weight | 2.97 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 30 cm |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.