Lenk Mosaic Wall Plaque
by North West
We are proud sellers of the North West range of lighting, mirrors and furniture – check out the brand link for North West to see the full collection
£150
Out of stock
Lenk Mosaic Wall Plaque: Creating a striking focal point in your bedroom, dining room or living area, the opulent mosaic wall plaque is a contemporary design that will add a touch of glamour to your room. Made using durable metal, the wall art is constructed with 9 separate pieces each with chic black and silver glass detail to create an elegant design of dramatic curves for a stunning look. Ideal for a contemporary setting, the chic and beautiful wall plaque will give your room a touch of sophistication.
Specification
| Product Name | Lenk Mosaic Wall Plaque |
|---|---|
| Barcode | 5018705629063 |
| Materials | Metal |
| Assembly Info | Assembled |
| Cart Dimensions | H85 x W10 x D85cm |
| Cart Qty | 2 |
| Cart Weight (kg) | 11.70 |
| Colour | Multi-coloured <!–
–> |
| Country of Manufacture | China |
| Number of Cartons | 1 |
| Product Dimensions | H78 x W78 x D3cm |
| Range | Lenk |
| Retail Dimensions | H85 x W84.50 x D5cm |
| Retail Weight (kg) | 5.85 |
| Product Weight (kg) | 4.30 |
Features
| Feature 1 | Stylish decoration. |
|---|---|
| Feature 2 | Fantastic focal point. |
| Feature 3 | Durable. |
| Feature 4 | Modern design. |
| Feature 5 | Enhance your room |
Additional information
| Brand |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.